h1

Декупаж.Трішки історії

Грудень 14, 2011

Декупаж (decoupage) – це древній вид мистецтва, який зародився ще в 12  ст. Це досить незвичайне зайняття, про яке знають на сьогодні далеко не всі. Правда, це робить декупаж ще більш привабливішим.

Найбільш вірогідним місцем походження декупажа вважається східний Сибір. З Сибіру, практика прийшла в Китай, і в 12-м ст. ця техніка використовувалася для прикраси ліхтарів, вікон, коробок і інших предметів.

 Подальше поширення техніка отримала в Італії, поступово охопивши усю Європу. Сучасну назву цей вид рукоділля дістав у Франції в 17-му – 18-му ст.  від слова decouper – ” вирізувати”.

Техніка декупаж користувалася великою популярністю серед багатьох знаменитостей. У 19-м столітті в Англії декупаж був популярний у вищих і середніх верствах суспільства. У цьому столітті найбільш відомими прикладами декупажа стали скриньки для дівчат, використовувані для зберігання різноманітних особистих речей. Сучасний декупаж більше нагадує виготовлення китайських лакованих предметів. Нині він широко використовується для створення подарунків ручної роботи, а також для декорування інтер’єру. Декупаж — це свого роду аплікація, яка виготовляється з використанням декупажных карт, паперу, серветок, іноді тканини, яка згодом може бути розміщена на дереві, склі, посуді, меблях і багатьох інших поверхнях з багатошаровим покриттям лаком.

Використовуючи техніку декупаж можна оформити практично все, що підкаже вам фантазія: квіткові горщики, вази, тарілки, склянки, дерев’яну або пластмасову дошку. Можна додати неповторні штрихи в інтер’єр, оформивши диванну подушку, скатертину, серветки і тому подібні речі.

Головне, що усі вироби виходять красиві і незвичайні, створені теплотою людських рук. Це заняття творче, захоплююче, дозволяє приємно провести час, створивши щось нове і незвичайне, щось, що зможе прикрасити інтерєр, будинок. Спробуйте і переконайтесь в цьому самі!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: