h1

Як написати писанку

Квітень 19, 2011

Для написання писанки необхідно приготувати чисте, свіже, без плям, тріщин та подряпин куряче яйце. Інколи писанки пишуть на гусячих, качиних яйцях. За давньою традицією писанки мають бути написані на повному (цілому) свіжому яйці, яке не можна варити та розбивати. Для того, щоб виготовити таку писанку, необхідно взяти «домашнє», запліднене яйце, бо воно може зберігатись тривалий час, поступово висихаючи. Якщо ж для писанки беремо яйце з птахофабрики, то після нанесення всього малюнка, і перед зніманням воску необхідно зробити у двох протилежних кінцях яйця отвори за допомогою гостро заточеного надфіля або тонкого свердла та обережно «видути» вміст яйця. Якщо ж цього не зробити, то така писанка за кілька тижнів зіпсується й лопне. До речі, в деяких селах був звичай мати за оберіг саме порожні писанки, які вішали під образами у вигляді намиста.

Перед початком роботи яйце миють у чистій воді. Після миття витирають яйце, а потім наносять малюнок простим олівцем. Також нам потрібна свічка з воску чи парафіну, яка кріпиться на підставці або тарілочці.

Для фарбування писанок приготуємо фарбу (найкраще анілінову, яка призначена для фарбування вовни). Фарбу висипаємо у банку місткістю 0,5 л та заливаємо її 250-300 г окропу. Фарбувати писанки можна тоді, коли вода охолоне

Основним інструментом для написання писанки є писачок. В нього ми кладемо віск і підігріваємо його над полумям свічки.

Для того, щоб писати писанку потрібно спочатку визначитись з малюнком. Потім нанести його простим олівцем на яйце (малювати дуже легенько). Далі запалюємо свічку і кладемо в писачок віск. Підігріваємо писачок над верхнім полум’ям свічки і починаємо наносити малюнок. Замальовуємо воском те, що має бути білим. Після цього фарбуємо жовтою фарбою. Далі знову малюємо той орнамент який має бути жовтим і вмочуємо нашу писанку в червону фарбу і т. д.

Першою писанкою для дітей має бути писанка-крапанка. Вона виконується найлегше. Потім може бути писанка з малюнком утвореним за допомогою тонких білих ліній. Така писанка для дітей виконується складніше (їм завжди важко провести рівно лінію).

Advertisements

2 коментарів

  1. Писанка символізує Всесвіт, народження життя і пишеться саме на живому (найкраще заплідненому) яйці, а не порожньому. Символічно замість курчатка народжується образ, бажання того, хто пише яйце. І якщо на яйці нема тріщин, воно не псується, може зберігатись більше року.


  2. Для створення оберегу своїми руками пропонуємо набір для написання великодніх писанок. Набір розрахований на одну особу. З його допомогою ви з легкістю поринете в глибину українських народних звичаїв та створите серію унікальних, а головне традиційних писанок. http://etnoukr.nethouse.ua/page/73670Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: