h1

Про вишивку

Лютий 11, 2011

Техніка вишивання бісером відома дуже давно. Як тільки з’явився бісер, майстрині стали використовувати цей красивий матеріал в стародавньому мистецтві вишивання.

Вишивка бісером прикрашала національні костюми багатьох народів у всьому світі. Узорами з бісеру оздоблювали переважно головні убори, взуття, манжети сорочок, поділ плаття.

Від давньоруського часу відоме вишивання «за контурами» та «паралельними рядами». Обидва ці способи потрапили у шитво з гаптування.

Сьогодні дуже зросла цікавість до роботи з бісером, в тому числі і до вишивки. Бісер з’явився на одязі, особливо святковому, стали вишивати сумочки, косметички, паски, панно та картини. Поряд з традиційними сюжетами вишивання бісером відкриваються нові сучасні мотиви і узори вишивок.

На заняттях гуртка ми почали вишивати маленькі квіточки «паралельними рядами». Цей спосіб вишивки називається «монастирський шов», або «півхрестик».

Можете прочитати більше в книзі:

Литвинець, Енгеліса Микитівна. Українське народне мистецтво. Вишивання і нанизування : альбом / Е.М. Литвинець. — К. : Вища школа, 2004. – 335 с. : ілюстр.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: