h1

Історія бісеру

Лютий 2, 2011

Історія прикрас із бісеру проходить через культури всіх народів і охоплює всі континенти. Людина завжди мала потребу прикрашати себе і оточуючі її предмети. У стародавні часи прикраси виготовлялися з матеріалів які зустрічалися в природі, наприклад черепашок, рогів та іклів тварин. Пізніше почали використовувати в прикрасах скло.

У легенді про виникнення скловиробництва розповідається, що одного разу, в дуже далекі часи, фінікійські купці везли по Середземному морю вантаж видобутої в Африці селітри. На ночівлю вони висадились на піщаному березі і почали готувати собі їжу. Не маючи під руками каміння, обклали багаття великими шматками селітри. Вранці розгрібаючи попіл, купці виявили чудовий злиток, який був твердим як камінь, горів вогнем на сонці і був чистим і прозорим як вода. То було скло. Так майже 6 тис. років тому виникло скловиробництво.

Батьківщина бісеру – Стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлини, які арабською мовою називались „бусра”, звідки й пішла його назва. Там він був прикрасою та предметом торгівлі. Як тільки тоді не називали бісер – чарівний, загадковий і навіть живий. Заможні люди вважали за честь володіти виробами та прикрасами з бісеру.

На території нашої держави бісер був відомий ще за часів Київської Русі, про що свідчать археологічні дані та письмові джерела. Наші предки носили прикраси у вигляді скляного намиста та браслетів різної форми і кольору, які виготовляли у місцевих кустарних скляних майстернях. Для оздоблення одягу знаті крім коштовного каміння, річкових та морських перлів, застосовували привізний візантійський бісер. Численні вироби й прикраси зі скла, знайдені 8-11 ст., свідчать про широкий розвиток склоробної справи.

Мистецтво нанизування прикрас і дрібного намиста з бісеру в Україні збереглося до цього часу.

На Буковині і тепер бісером оздоблюють і гаптують народний одяг. Та найбільшою популярністю користуються весільні сукні вишиті бісером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: